Microneedling Glow – mikronakłuwanie, które robi różnicę

Mezoterapia mikroigłowa, inaczej mikronakłuwanie, polegająca na nakłuwaniu skóry drobnymi igłami i wtłoczeniu przez powstałe kanały substancji aktywnych, nie jest bynajmniej zabiegiem nowym. Ta stosowana od lat metoda jest efektywną opcją terapeutyczną w terapiach wielu różnych problemów skórnych – od utraty jędrności, przez zwiększoną widoczność porów, po przebarwienia czy blizny. Nie jest jednak rekomendowana przy aktywnych dermatozach zapalnych.

W przeszłości do mezoterapii mikroigłowej używano rollerów, którymi przejeżdżano po skórze. Obecnie takie rozwiązania nie są preferowane, a zamiast tych narzędzi używa się automatycznych sprzętów w kształcie przypominającym duży marker – pen. Są one o wiele bardziej precyzyjne pod względem głębokości niż rollery, eliminują problem szarpania skóry, a przez używanie jednorazowych końcówek łatwiejsze jest zachowanie prawidłowej aseptyki, niezbędnej do bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu.

Samo mikronakłuwanie z użyciem pena wykonywane na odpowiedniej głębokości stymuluje produkcję kolagenu, powoduje przekrwienie skóry i jej napięcie. Dyskomfort towarzyszący temu zabiegowi jest niewielki do średniego, zależnie od progu bólu. Możliwe jest opracowanie okolicy oka w trakcie zabiegu. Jest możliwe znieczulenie przed zabiegiem, choć efekty osiągane bez znieczulenia oceniamy jako lepsze.

Zalecenia pozabiegowe obejmują przede wszystkim zachowanie odpowiedniej higieny i aseptyki – skóra poddana mikronakłuwaniu jest bardziej podatna na powikłania związane z zanieczyszczeniami. Istotne jest powstrzymanie się od dotykania twarzy, przytulania zwierząt domowych, wykonywania makijażu przez minimum 24, a najlepiej 48 godzin. Wszelkie przedmioty dotykające twarzy powinny zostać zdezynfekowane przed użyciem, a poszewki na pościel zmienione. Dodatkowo sugerujemy powstrzymanie się od ćwiczeń fizycznych czy sauny w czasie rekonwalescencji. Zalecenia pielęgnacyjne w kwestii użycia substancji aktywnych są dobieranie indywidualnie do potrzeb Pacjentów przed i po zabiegu.

Microneedling Glow, czyli autorski protokół mikronakłuwania dostępny tylko w Klinice Anna Smorąg, to terapia łączona, którą stworzyliśmy w celu zaoferowania jak największej efektywności przy skróconej rekonwalescencji. Rozpoczyna się naświetlaniem pokrytego specjalną maską obszaru zabiegowego lampą LED o określonej długości fali świetlnej. Maska zawiera specjalne barwniki, które wychwytując światło lampy przekazują energię chromoforom skóry, dzięki czemu już przed zabiegiem skóra jest pobudzona do syntezy kolagenu czy zmniejszenia nasilenia stanu zapalnego, zależnie od użytej maski.

Mikronakłuwanie w Microneedling Glow wykonywane jest z czynnikami wzrostu AQ Skin Solutions, które jednocześnie stymulują skórę, zwiększają jej napięcie i skracają okres rekonwalescencji. Nie jest to jednak wszystko. W trakcie zabiegu używana jest też dobrana indywidualnie druga ampułka, które dopasowana jest to potrzeb konkretnego Pacjenta. Pozwala to na jak najlepszą personalizację zabiegu, co przekłada się na lepsze efekty. Zabieg kończy się nałożeniem kremu pozabiegowego, a przy wykonywaniu w godzinach nasłonecznienia również kremu z filtrem SPF50+. Microneedling Glow pozwala opracować wiele różnych obszarów i problemów skórnych przy jednym zabieg.

Rekonwalescencja pozabiegowa trwa od 24 do 48 godzin, zależnie od parametrów zabiegu, użytych ampułek, przygotowania skóry i personalnych predyspozycji. Po zabiegu w ciągu kilku dni zaobserwować można poprawę w zgłaszanych problemach – m.in. napięcia skóry, widoczności porów. Dodatkowo następuje wygładzenie powierzchni skóry.

Proponowana seria zabiegów to 3 zabiegi w miesięcznych odstępach, lecz sugerujemy omówić schemat z lekarzem przed zabiegiem.

 

lekarz Piotr Janicki

Akceptuję Politykę Prywatności i cookies